Dijital Dönüşüm...

Mahlül Sk. No:9 Beyoğlu / İstanbul
bilgi@vioajans.com+90 (212) 369 6181
E-Ticaret Web Sitesi-E-Ticaret Web Tasarımı ve Entegrasyon

E-Ticaret ve Web Tasarımı Hizmetleri

E-ticaret web siteleri ve Entegrasyon söz konusu olduğunda, iyi tasarım sadece estetikten daha fazlasını ifade eder. Maksimum kullanıcı konforu, verimli bilgi dağıtımı, etkili marka oluşturma ve içerik güvenilirliği anlamına gelir.

Duyarlı, yerel veya uyarlanabilir tasarım yaklaşımlarına dayanıp dayanmadığına bakılmaksızın, çok kanallı bir satış ortamında tüm platformlarda sorunsuz ve ilgi çekici bir alışveriş deneyimi anlamına gelir. Ve belki de en önemlisi, özelleştirilmiş iş başarısı anlamına gelir.

Bu nedenle, Vio’da tasarımcılarımız, yalnızca görsel olarak çekici olmakla kalmayıp, aynı zamanda marka bilinirliğini artıran ve gelir üretimini artıran çeşitli kanallarda mevcut markaları destekleyen web siteleri oluşturma konusunda uzmanlaşmıştır.

E-Ticaret Web Tasarım Sürecimiz

Bir e-ticaret web sitesi tasarlarken, iyi tanımlanmış, sistematik bir süreç izleriz. Güçlü bir temel üzerine inşa edilmiş olup, yalnızca elimizdeki işi sağlam bir şekilde kontrol ettiğimizde ve çevrimiçi başarısı için en iyi stratejiye sahip olduğumuzda başlar.

Bazı müşteriler bize bu tür bir stratejik temel sağlarken, çoğumuz bunu onlar için geliştirmemizi sağlıyor. Bu gibi durumlarda, kanıtlanmış ERS (E-ticaret Gereksinimleri Spesifikasyonları) metodolojimizi uygulayarak, derinlemesine bir stratejik konsept ve yaratıcı bir özet, bir sınıflandırma ve tel çerçeveler gibi bir dizi hedeflenen belge dahil olmak üzere özelleştirilmiş, eyleme geçirilebilir e-ticaret önerileri oluşturuyoruz.

Tüm bunlar yerine getirildikten sonra, web tasarımcılarımız devralır. E-ticaret stratejistlerimiz, kullanıcı ara yüzü uzmanlarımız ve Bilgi Mimarlarımız ile yakın iş birliği yaparak, hedef kitlenizin ilgisini çekmek ve iş sonuçları sunmak için tasarlanmış bir dizi özel tasarım oluştururlar.

Tasarımları onayladıktan sonra, siteyi oluşturması için görselleri kapsamlı bir stil kılavuzu ile birlikte web geliştirme (link) ekibine iletiyoruz. Aslında tasarım süreci, ERS aşaması tamamlandıktan sonra başlayan ve teknik özellikler, geliştirme, kalite kontrol, kabul testi, geçiş.

E-ticaret pazarlama stratejiniz, ürün keşfinden incelemelere ve karşılaştırmalara kadar araştırmalarının her aşamasında bu meraklı müşterilerle buluşmayı hedeflemelidir. Bunu, aşağıdaki hizmetleri içeren uyumlu bir e-ticaret pazarlama stratejisi kullanarak gerçekleştirebilirsiniz:

E-Ticaret Web Sitesi Tasarımı; Dijital Rekabetçi Analiz

Herhangi bir dijital pazarlama stratejisi planlarken atmanız gereken ilk adım budur. Kapsamlı bir rekabet analizi, perakende mağazanızın Güçlü Yönlerini, Zayıf Yönlerini, Tehditlerini ve Fırsatları dijital pazarlama perspektifinden belirleyecektir. Rapor, tüm boşlukları kapatmanıza ve rakiplerinizin önüne geçmenize yardımcı olacak eyleme dönüştürülebilir iç görüler içerir.

E-Ticaret Web Sitesi Tasarımı ; İçerik Pazarlama

Ürün araştırma aşamasında arzuladıkları içeriği sağlayarak daha fazla müşteriye ulaşın. Açılış sayfalarının, ürün blog gönderilerinin ve inceleme makalelerinin, e-kitapların, e-posta haber bültenlerinin ve daha fazlasının Türkiye merkezli profesyonel yazarlarımız tarafından yazılmıştır) oluşturulması ve dağıtılması yoluyla sorularını önceden yanıtlayın.

E-Ticaret Web Sitesi Tasarımı ve Geliştirme

Reklamların yanı sıra, web siteniz genellikle alışveriş yapanların mağazanızla ilk etkileşimidir. Amazon gibi perakende devleri sayesinde tüketiciler kolay, sorunsuz alışveriş deneyimleri bekliyor. E-ticaret web sitenize bir mobil cihaz gibi hareket halindeyken yöntemlerle veya bir sesli asistan aracılığıyla anında erişilebilir olması gerekir. E-ticaret web sitesi tasarım ajansımız, sesli arama için optimize edilmiş hızlı, sorunsuz, yüksek dönüşüm sağlayan e-ticaret web sitelerinde uzmanlaşmıştır.

E-ticaret web sitesi tasarımı neden önemlidir?

Özel deneyimler oluşturmak, müşterilerin kalbini kazanmanın ve pazar payını ele geçirmenin anahtarıdır. Doğru ürünler, tasarım, özellikler ve markalaşma bir araya geldiğinde, kullanıcıların takılmak için daha fazla bahanesi ve satın almak için daha fazla nedeni olur.

10 yılı aşkın süredir yüksek performanslı web siteleri tasarlıyoruz ve e-ticaret siteleri uzmanlığımızın merkezinde yer alıyor. Benzersiz deneyimler sunan, satın alımları artıran ve kullanıcıları tekrar tekrar geri getiren stratejik, ilgi çekici tasarımlar oluşturmaya odaklandık.

E-ticaret web sitesi tasarımında önemli olan

Ürün satmak için kullanıcılarınıza markanızı satmanız gerekir. Kullanıcıları satın almaya yönlendirmek, kim olduklarına, ilgilerini neyin sürdürdüğüne ve neden dönüşüm sağladıklarına daha yakından bakmak anlamına gelir.

İzleyici içgörürleri. İnsanların paralarını nereye harcayacakları konusunda tonlarca seçeneği var. Eğiterek, sorunları çözerek ve kullanıcı itirazlarını karşılayarak, işinizi en iyi seçenek haline getirirsiniz.

Deneyime dayalı tasarım. Günümüz e-ticaret ortamında, kullanıcı deneyimi her şeydir. Müşterilerin daha seçici hale gelmesiyle, ikna edici bir kullanıcı deneyimi güçlü bir farklılaştırıcıdır.

Satın alma kolaylığı. Karmaşık ve kafa karıştırıcı deneyimler satışları masaya bırakır. Kullanıcılar ürün sayfasından ödeme aşamasına yalnızca birkaç tıklamayla ulaşamazlarsa, başka yere bakmaya başlayacaklardır.

E-ticaret web sitesi tasarım sürecimiz

Yaklaşık on yıldır tecrübe ve test edilen sürecimiz, kullanıcıların ilgisini çeken ve iş sonuçları sunan web siteleri oluşturmak için kapsamlı kullanıcı araştırması, stratejik içgörür ve deneyim odaklı tasarım içerir.

Keşif + Kullanıcı Araştırması

İşletmenizin daha net bir resmini elde etmek için her e-ticaret tasarım projesine paydaş görüşmeleri yaparak ve veriler ve endüstri trendlerini tarayarak başlıyoruz.

Hedef kitlenizi anlamak, işinizi bilmek kadar önemlidir ekibimiz, hedef kitlenizin sorunlarına, ihtiyaçlarına ve motivasyonlarına odaklanır, ilgi alanlarının ne olduğunu ve alışveriş davranışlarını neyin yönlendirdiğini keşfeder.

Strateji

-Başarı için rotayı çizmek-

Bir strateji oluşturmak bir takım gerektirir. Dolayısıyla, araştırmamız tamamlandıktan sonra, deneyimli bir web sitesi strateji uzmanı, iç görüler toplamak ve stratejik yön belirlemek için birden çok disiplinden uzmanları bir araya getirir.

İleriye giden yolu belirledikten sonra, bulgularımızı ve önerilerimizi ekibinize sunar ve e-ticaret web sitenizi tasarlamak için sonraki adımları belirleriz.

E-Ticaret Web Sitesi Tasarımı; Planlama

-Vitrininizin temelini oluşturmak-

UX ekibimiz, sitenin yapısı ve hiyerarşisi için bir plan olan bir site haritası oluşturmak için stratejimizden dersler alır. Aynı zamanda ekibimiz, geliştirildikten sonra amaçlandığı gibi çalıştığından emin olmak için sitenin teknik gereksinimleri ve özelliklerinin bir listesini bir araya getirir.

UX ekibi, yapı yerinde olduğunda, sayfa düzenini ve etkileşimleri gösteren tel çerçeveler oluşturarak her kaydırma ve tıklamanın olumlu ve uyumlu bir deneyime dönüşmesini sağlar.

Tasarım

-Dönüştüren deneyimler yaratmak-

Tasarım, deneyimin gerçekten şekillendiği yerdir. Keşif oturumuyla başlayarak, web sitesinin görsel stilini tanımlamak için ekibinizle iş birliği içinde çalışıyoruz.

Tel çerçevelerden çalışan bir tasarımcı, masaüstü, mobil ve tablet için önemli site sayfalarının tam renkli maketlerini oluşturarak stratejik konseptlerimizi hayata geçiriyor.

E-Ticaret Web Sitesi Tasarım Geliştirme

-Yeni pazarınızı yapmak-

E-ticaret sitenizi geliştiriyorsak, ekibimizin formu işlevselliğe dönüştürdüğü, tasarımlarımıza hayat verdiği ve en iyi performansı sağlayan özellikleri eklediği zamandır. [e-Ticaret Geliştirme bağlantısı]

Yürütmeye hazır kendi geliştirme ekibiniz varsa, geliştirme sürecini kolaylaştırmak için teknik özellik belgeleri ve görsel kılavuzları dağıtırız.

Test + Başlatma

-Her şeyin mükemmel çalışmasını sağlamak-

Geliştirme sürecinin bir parçası olarak, e-Ticaret web sitenizin tam olarak işlevsel olduğundan emin olmak için QA ve testler sağlıyoruz. 100’den fazla kontrol noktasında testler yürütmek, sitenizin performansını, güvenilirliğini ve güvenliğini kontrol etmemize ve karşılaştırmaları karşıladığını doğrulamamıza olanak tanır. Bu noktada lansman yapmaya hazırız.

Dijital Strateji

Oyunu değiştiren dijital deneyimler oluşturma markanızı farklı kılmak için tasarlandı.

Markaların neden dijital stratejiye ihtiyacı var?

Günümüzde işletmeler ürün veya fiyata değil, sağladıkları deneyimin kalitesine göre farklılaşıyorlar. Ve müşteri deneyimi giderek dijitalleşiyor. Zorlu müşterileri sorunsuz bir yolculukla etkileyebilirseniz, iyilik, etkileşim ve pazar payı kazanırsınız. Ama soru şu: müşterileriniz gerçekten ne istiyor?

10 yılı aşkın deneyim bize bir şeyi gösterdi: kaliteli dijital deneyimler, onları yönlendirecek bir stratejiye ihtiyaç duyar. Sayısız müşterinin üzerinde işlem yapılabilir dijital yol haritaları çizmesine, yeni web siteleri başlatmasına ve rekabet edip kazanmalarına yardımcı olacak uygulamalar ve deneyimler oluşturmalarına yardımcı olduk.

Başarılı bir strateji ortaklığı oluşturmak

Dijital strateji konusunda bir ekiple çalışmayı taahhüt ettiğinizde, ne yaptıklarını bildiklerinden emin olmak istersiniz. Stratejiler geliştiren yıllarımızda, müşterilerin stratejik bir ekipten neye ihtiyacı olduğunu anlıyoruz:

Merak, güçlü bir stratejik ortaklığın işaretidir strateji ekibiniz daha ilk günden işinize ve müşterilerinize derin bir ilgi göstermelidir.

Yaratıcılık. Strateji uzmanlarınız geçmiş deneyimleri uygulamaktan korkmamalı bu onların değerinin bir parçasıdır ancak benzersiz sorunları gerçekten benzersiz çözümlerle karşılama becerisini göstermelidirler.

Eyleme Geçirilebilir Düşünme. Ekibiniz, “Yapabileceğimiz şey budur …” ve “… biz bunu böyle yapıyoruz” diye bir noktaya değinmelidir. İyi stratejisiler her zaman risk ve ödülü tartar, neyin mümkün olup neyin mümkün olmadığını ölçer.

Dijital strateji çerçevemiz

Stratejiye yaklaşımımız temelde sorgulayıcıdır. Dinler ve öğreniriz. Resmin tamamını gördükten sonra, mükemmel bir strateji oluşturmak için deneyimimizi kullanırız.

Keşif

-Sen gerçekten kimsin-

Ekibimiz, işinizle başa çıkmamıza yardımcı olan samimi paydaş oturumları aracılığıyla müşterilerle derinlemesine araştırma yapıyor. Büyük soruları yüzeye çıkaran bir süreçtir: Nerede güçlüsünüz? Nerede mücadele ediyorsun ve amaçlarınız ve hedefleriniz nelerdir?

Rakip analizi

-Rakiplerinizi boyutlandırmak-

Hiçbir işletme boşlukta yürümez. Bu nedenle rakiplerinizi çok ciddiye alıyoruz. Kimin orada olduğunu, müşteri beklentilerini nasıl belirlediklerini ve öne çıkma fırsatlarının nerede olduğunu anlamak, diğerlerinin üzerinde bir dijital deneyim sunmanın merkezinde yer alır.

İzleyici Araştırması

-İnsanlarını tanımlamak-

Strateji sürecimizin her adımını ciddiye alıyoruz, ancak kitlenizi harekete geçiren şeyin ne olduğunu bulma konusunda takıntılıyız. Sürecin hiçbir parçası daha önemli değil.

Çoğunlukla, hedef kitle araştırması için sonuç, müşterilerin kim olduğunu ve dijital deneyiminizden ne talep edeceklerini belirleyen kişilerdir hedef kitle profilleri. Kişiler, analitik, sosyal dinleme verileri, kullanıcı testleri ve müşteriden gelen bilgiler dahil olmak üzere bir dizi girdiyle bilgilendirilir. Ziyaretçilerin ne istediğine ve dijital deneyiminizi nasıl yönlendireceklerine odaklanmamıza yardımcı olurlar.

Strateji Oluşturmak

-Analiz, eyleme dönüştürülebilir hale geliyor-

Bir strateji hazırlamak bir ekip işidir. Strateji, tasarım, kullanıcı deneyimi ve içerik uzmanlarının tümü, araştırmayı dijital ortamda markanız için kısa ve öz bir plana dönüştürmek için bir araya gelir. Multidisipliner bir yaklaşıma değer veriyoruz çünkü sorunların (veya çözümlerinin) sınırlara tam olarak uyması nadirdir.

Problemlerin damıtıldığı ve büyük soruların cevaplandığı yer burasıdır. Ve dijital deneyimleri kendimiz oluşturduğumuz için, sadece ne yapmanız gerektiğini değil, nasıl yapılabileceğini anlatıyoruz.

Sunum ve Uygulama

-Geleceğe doğru ilerlemek-

Her bir stratejiyi her müşteriye sunuyoruz, her türlü soruyu yanıtlamak ve kararlarımızın nasıl alındığını daha ayrıntılı açıklamak için hazırız. İlk sunumdan sonra ekip, yeni deneyimi harekete geçirmek için açıklık sunmaya, soruları yanıtlamaya ve sonraki adımları planlamaya hazır şekilde beklemede kalır.

E-ticaret Entegrasyon

 

Pazar Yerleri Entegrasyon

Entegra’ya girilen tüm ürünler N11.com, Gittigidiyor.com, Hepsiburada.com, Trendyol.com, Ciceksepeti.com – Mizu, Zebramo.com, Akakce.com, Sanalpazar.com ve E-ticaret sitenizde aynı anda yayınlanır. Sitelerden gelen tüm siparişler tek ekrandan faturalandırılır.

 • Her pazar yerine özel fiyat tanımı yapabilme Entegrasyon imkânı
 • Bir ürünü farklı başlıklarla birden fazla yayınlayabilme özelliği
 • Ürünlerinize uyguladığınız bir değişikliğin aynı anda pazar yerlerine yansıması
 • Faturanıza özel tasarım ile tüm siparişleri toplu faturalandırabilme Entegrasyon imkânı
 • Bir platformdan sipariş geldiği anda diğer platformlardan otomatik stok düşme özelliği

Sipariş ve Stok Yönetimi Entegrasyon

Sistemin entegre olduğu tüm platformlardan gelen siparişler 1 dakika içinde tüm detayları ile Entegra’ya kayıt olur. Tek ekrandan tüm siparişleriniz toplu olarak faturalandırılır. Stok tutmak ve siparişlerinizi faturalandırmak için ekstra bir programa ihtiyaç duymazsınız.

 • Gelen siparişlerinizin otomatik olarak sisteme işlenmesi.
 • Kargo firmaları entegrasyonları ile pazar yerlerindeki kargo takip kodlarının otomatik işlenmesi
 • Bir platformdan gelen sipariş ile otomatik stok düşerek diğer platformlarda ki stokların otomatik güncellenmesi.
 • Geçmişe dönük siparişlerin istenilen özelliklerde raporlanabilmesi
 • Esnek fatura tasarımı ile faturanıza istediğiniz alanların ilave edilebilmesi

Dahili E-ticaret Sistemi Entegrasyon

Entegra ile pazar yerleri entegrasyonları yanında bir e-ticaret sitesine de sahip olursunuz. Entegra’ya girilen ürünler pazar yerlerinde ki gibi kendi e-ticaret sitenizde de yayınlanır. Ekstra bir e-ticaret sitesine ihtiyacınız kalmaz.

 • Ekstra ücret talep etmeden 100’lerce tema, Alan adı, hosting, Ssl ve kurulum hizmeti
 • Ürün ve siparişlerin çift taraflı anlık entegrasyonu
 • Dilerseniz e-ticaret sistemini kendi hostinginizde barındırabilme imkânı
 • İstenilen formatta dışarı xml verebilme özelliği
 • Tüm bankalar, İyzico, Payu, Ipara ve Paypal ödeme entegrasyonları
 • Akakçe, cimri, Alve vb fiyat karşılaştırma siteleri entegrasyonları
 • Google merchant reklamlarına entegre olabilme özelliği
 • Kullandığınız farklı bir Eticaret sistemi ile (İdeasoft, Ticimax, Projesoft, Bilginet, Opencart) entegrasyon imkânı

Ürün Ekleme ve Yönetimi Entegrasyon

Entegra’ya ürünlerinizi sınırsız olarak tek tek, Excel’den toplu olarak veya istenilen formattaki xml’leri tanımlayarak ekleyebilirsiniz.

 • Tek ekrandan kolay ürün ekleme, sınırsız anlık yayınlama ve güncelleme imkânı
 • Ürünlerinizin Entegra’nın windows tabanlı programından ve kullanıcı sınırı olmadan web ara yüzünden yönetilebilmesi, seçenekli ürün eklenebilme özelliği
 • Akıllı Telefonlarınızdan anlık olarak fotoğraf çekerek, ürün ekleyebilme ve düzenleyebilme özelliği
 • Esnek xml import yapısı ile dilediğiniz kadar tedarikçinin xml’ini sisteme tanımlayarak otomatik olarak ürünlerin satışa çıkarılması ve güncellenmesi
 • Xml den gelen tedarikçi ürünlerinin istediğiniz alanlarına müdahale edebilme imkânı
 • Tedarikçi xml’lerinden gelen ürünlere fiyat aralıklarına göre istenilen oranlarda kâr marjı, iskonto veya sabit fiyat ekleyebilme imkânı

Muhasebe Programı Entegrasyon

Entegra, dilerseniz şirketinizde kullandığınız muhasebe programı ile entegre çalışarak tüm stoklarınızı muhasebe programınızdan alır ve tüm siparişleri carilerle birlikte anlık olarak programınıza işler.

 • Logo Go, Tiger, Akınsoft Wolwox7, Mikro V14, V15, Netsis, Nebim, Eta SQL, Link, Sentez, Webticari, Nethesap programları ile tam entegrasyonlu çalışabilme ve ücretsiz danışmanlık imkânı
 • Muhasebe programına eklenen ürünlerin otomatik olarak tüm satış platformlarında yayınlanabilmesi
 • Muhasebe programında ki ürünlerin adet, fiyat, isim vb. değişikliklerin her 5 dakikada bir algılanarak satış platformlarında otomatik olarak güncellenmesi
 • Tüm satış platformlarından gelen siparişlerin 1 dakikada bir otomatik olarak müşteri carisi ile beraber muhasebe programınızın siparişleri modülüne işlenmesi
 • E-fatura kullanılan muhasebe programları modülleri ile tam uyum sağlanabilmesi

B2b ve Tedarikçi Xml’i Verme Entegrasyon

Entegra E-ticaret sisteminin B2b özelliği ile dilerseniz müşteri grupları oluşturarak bayilerinize özel fiyat tanımları yapabilirsiniz. Bayilerinize ürün xml’inizi otomatik olarak verebilir, ürünlerinizin ve markanızın internette yaygınlaşmasını sağlayabilirsiniz.

 • Dahili E-ticaret sistemimiz ile ekstra yatırım yapmadan belirlediğiniz ürünlerinizde tedarikçilik yapabilme ve xml verebilme imkânı
 • Dilediğiniz kadar bayi grubu tanımlayarak ürünlerinize bayi gruplarına özel fiyat tanımlayabilme özelliği
 • Bayilerin ürün satın almadan cari ödeme yapabilme imkânı
 • Bayilerinizin kullandığı e-ticaret sistemine özel xml çıktısı oluşturabilme imkânı
× WhatsApp