Dijital Dönüşüm...

Mahlül Sk. No:9 Beyoğlu / İstanbul
bilgi@vioajans.com+90 (212) 369 6181
facebook reklam ve facebook reklamcılığı

Facebook Reklamcılığı

Facebook Reklam ve Facebook Reklamcılığını İster sevin ister nefret edin, neredeyse 2,5 milyar aktif aylık kullanıcısı olan dünya nüfusunun neredeyse üçte biri Facebook, sosyal medyanın zirvesi olmaya devam ediyor ve TikTok, Twitter, LinkedIn ve Instagram gibi diğer popüler platformları gölgede bırakıyor.

GenZ’den Boomers’a kadar herkes Facebook kullanıyor. Ancak sadece eski arkadaşlarıyla bağlantı kurup tatil fotoğraflarını paylaşmıyorlar, aynı zamanda satın alma kararlarını bildirmek için oturum açıyorlar. Aslında, tüketicilerin Instagram, YouTube, Pinterest, Twitter, LinkedIn, Snapchat ve Reddit’ten ziyade Facebook’ta takip ettikleri bir markadan alışveriş yapma olasılığı daha yüksektir!

Yüksek Kitle,

Muazzam kitlesi ve büyük etkisiyle Facebook, şimdiye kadar oluşturulmuş en güçlü ve uygun maliyetli pazarlama platformu değil. Marka farkındalığını artırmak, trafiği artırmak, potansiyel müşteri oluşturmayı teşvik etmek ve her yönden gelir sağlama çabalarını geliştirmek isteyen tüm şirketler için sahip olunması gereken bir şeydir.

Birkaç Facebook Reklam Ortağı Ajansından biri olarak Facebook hakkında konuşmayı seviyoruz. İster ilk girişiminiz olsun ister mevcut bir kampanyadan mutsuz olun, dijital pazarlama uzmanlarımız, Facebook reklam harcamalarınızın her birini optimize etmek ve hesabınızdan mümkün olan en iyi getiriyi sağlamak için hesaplanan yaratıcı bir strateji uygulamak için gerekli güce (tabiri caizse) sahiptir.

Facebook Reklamcılığındaki Düşüş: Nasıl Çalışır.

Web’deki en gelişmiş hedefleme algoritmalarından bazılarına ve çeşitli reklam türlerine sahip olan Facebook, sizi ve şirketinizi sürücü koltuğuna oturtuyor. Yalnızca potansiyel müşterilerin işletmenizi bulmasını ummuyorsunuz. Facebook’un kullanıcıları hakkında topladığı zengin verilere dokunarak, ürünlerinizle veya hizmetlerinizle ilgilenme olasılığı en yüksek olan belirli tüketicileri hedefliyorsunuz.

Facebook Reklam Yönetimi; Ve bize güvenin, Facebook kullanıcıları hakkında çok şey biliyor!

Yaş, cinsiyet, meslek, konum, ilgi alanları, dil ve davranışlar dahil olmak üzere neredeyse sonsuz bir dizi özel kitle parametresi ile işletmeniz, ideal kitlenizin şaşırtıcı derecede ayrıntılı bir profilini oluşturabilir. Hatta mevcut müşteri verilerini yükleyebilir ve Facebook’un belirttiğiniz tam parametrelere göre bir “Lookalike Audience” oluşturmasına izin verebilirsiniz.

Facebook, her büyüklükteki işletmenin istediği müşteri kitlesine tek, iyi tasarlanmış ve iyi yerleştirilmiş bir reklamla ulaşmasını sağlar. Ve tüm sektörlerde 11 $ ‘ın biraz üzerinde bir BGBM (Bin Gösterim Başına Maliyet) ile, çevrimiçi veya çevrimdışı mevcut en uygun maliyetli reklamcılık biçimlerinden biri olmaya devam ediyor.

Ölçülebilir Metrikler,

Hepsinden iyisi, herhangi bir tahminde bulunmak gerekmez her Facebook reklam kampanyasının sonuçları %100 ölçülebilirdir. Web sitenizdeki tek bir dönüşüm pikseli ile, işletmenizin reklamları optimize etmesine, gelecekteki kampanyalar için hedeflenen bir kitle oluşturmasına ve halihazırda sizinle etkileşim kuran tüketicilere yeniden pazarlama yapmasına yardımcı olacak çok büyük miktarda ilgi çekici veriye birden site.

Facebook Reklam Kampanyalarınızı Yükseltin ve Rekabette Öne Çıkın.

Facebook Reklam Yöneticisi inanılmaz derecede sezgiseldir ve bir kampanyayı başlatmak için bilgisayar bilimleri derecesine ihtiyacınız olmayacak. Ama olay şu ki, Facebook reklamcılığı ortamı da inanılmaz derecede kalabalık tüm rakipleriniz orada. Ve sadece gün geçtikçe daha rekabetçi hale geliyor.

Müşterilerimiz bize gelmeden önce, ara sıra yapılan satışlardan biraz daha fazlasını sunarken, reklamcılık dolarlarını tüketen etkisiz hatta bazen zehirli kampanyalar yürüten o kalabalığın içinde kayboldu.

Ne yazık ki, onların deneyimleri hiç de sıra dışı değil. Kötü tasarlanmış ve yavaş reklamlardan, belirsiz açılış sayfalarından veya etkisiz ürün sayfalarından kaynaklansa da, çok fazla Facebook reklam kampanyası bu işareti kaçırıyor.

Peki bunu nasıl düzelteceğiz?

Hemen işe girip şirketiniz hakkında bilinmesi gereken her şeyi öğrenerek, her şeyi müşterinizin bakış açısından analiz ederek ve gittikçe daha fazla dönüşüm sağlarken kullanıcı deneyimini iyileştirmenin yollarını beyin fırtınası yaparak. Temel olarak, iyiye ulaşmadan önce tüm kötü şeyleri atarız bu süreç “Vio temizleme” adını verdiğimiz bir süreçtir.

Temel taşı olarak Facebook pazarlamasının olduğu bütüncül bir sosyal medya stratejisine kesinlikle inanıyoruz. A / B ayrık testi, yeniden pazarlama, benzer kitleler ve dönüşüm pikselleri dahil olmak üzere platformun en gelişmiş araçlarını kullanarak, müşterilerimizde yankı uyandıran, performansı izleyen ve müşterilerimizi baştan sona diğerlerinin üzerinde tutmak için sürekli olarak optimize eden ilgi çekici kampanyalar oluşturuyoruz.

Bir Girişimcinin Zihniyeti, İşletmeniz İçin Dikkat Çekici Sonuçlara Çevirir

Çoğu ücretli sosyal medya gibi, Facebook reklamcılığı da işletmenize biraz harcama ve karşılığında daha fazlasını (umarız çok daha fazlasını) alma fırsatı sunar. Ancak test edilmiş bir pazarlama deneyimi olmadan, Facebook’un sunduğu her şeyden yararlanmak ve bu dinamik ve giderek daha rekabetçi hale gelen bu alanda başarılı olmak zor.

Sonuç olarak, bu tek bir kişi için çok büyük bir iştir.

Girişimciler olarak, Vio’da bir araya gelmeden önce her birimiz birkaç şirket kurduk ve sattık. Facebook konusunda tutkuluyuz çünkü kötü bir şekilde kavramsallaştırılmış bir reklamcılık stratejisinin verebileceği zararı hepimiz çok biliyoruz. Ve bu etkisiz, amaçsız kampanyaların platforma su basmasına izin veren geleneksel dijital pazarlamaya yaklaşımlara kesinlikle sabrımız yok.

İşimizi kişisel olarak alıyor ve her müşterinin şirketine kendi şirketimiz gibi davranıyoruz. Pazarlama için her kuruşun önemli olduğunu biliyoruz ve tıklama alamayan reklamlar, düşük dönüşüm oranları ve muhtemelen sizin yaptığınız gibi aşırı harcamalar yüzünden hayal kırıklığına uğruyoruz (daha fazla değilse).

Facebook reklam alanında tam anlamıyla onlarca yıllık kolektif deneyimle birden fazla beynin gücünden yararlanabildiğimiz için, müşterilerimiz için sunduğumuz sonuçlar dikkate değerdir eğer bunu kendimiz söylersek.

Yıllarca süren denemelerden sonra, uzun vadeli, ölçeklenebilir büyüme için Facebook reklamlarından nasıl yararlanabileceğimizi bulduk. Bilgimizi uygulamaya hazırsanız, işletmeniz hakkında konuşmak ve daha fazla bilgi edinmek isteriz.

× WhatsApp