Dijital Dönüşüm...

Mahlül Sk. No:9 Beyoğlu / İstanbul
bilgi@vioajans.com+90 (212) 369 6181
İtibar Yönetimi Hizmetleri

İtibar Yönetimi Hizmetleri

Markanızın çevrimiçi itibarı işinize zarar mı veriyor?

İtibar Yönetimi dikkate alınacak bir konu; İnternette arama yapanların yaklaşık %95’i satın alma kararlarını vermeden önce çevrimiçi yorumları ve derecelendirmeleri okur. Kişisel önerilerle karşılaştırıldığında, çevrimiçi incelemeler de bu tüketiciler arasında daha fazla güven oluşturuyor.

Arama motoru algoritmaları, olumlu incelemeleri güçlü bir otorite işareti olarak gördüğü için, tüketicileri markanızla etkileşime girmeye teşvik etmek, Google, Bing ve Yandex’deki sıralamanızı iyileştirmek için uzun bir yol kat edecektir.

İnternet çağında, dijital ağızdan ağıza yeni müşteriler çekmenin en etkili yollarından biri.

Tabii ki, ağızdan ağza sözler iki ucu keskin bir kılıç olabilir, çünkü çok sayıda cansız söz, markanızı izleyicileriniz arasında damgalayacaktır. Müşteri geri bildirimlerinden gerçekten yararlanacaksanız, çevrimiçi itibar yönetimine proaktif bir yaklaşım, günümüzün hızla gelişen ve giderek daha etkileşimli hale gelen dijital pazarında bir zorunluluktur.

İster olumsuz derecelendirmelerden kurtulmaya çalışıyor olun, ister şeffaflığı ve müşteri katılımını iyileştirmek istiyor olun, dijital pazarlama uzmanlarımız, markanızı tüketicilerin zihninde yükseltmek ve en üst düzeyde sunmak için Vio itibar yönetimi stratejisi geliştirecektir. Yatırımınızın geri dönüşü.

İtibarınızı Kim Kontrol Ediyor?

Kısa bir süre önce, tipik marka web sitesi dijital bir broşürden biraz daha fazlasını sunmuştu.

İşletmeler, tamamen pasif bir şekilde pazarlama yapmak için çevrimiçi varlıklarını kullandılar. Şirketler İnternet kitleleriyle etkileşimde bulunmuyorlardı ve bu tüketiciler seslerini anlamlı bir şekilde duyuramıyorlardı.

Bugün, müşterileriniz kim olursa olsun, en son ürününüz hakkında tweet attıklarını, bloglarınıza yorum bıraktıklarını, YELP’deki hizmetlerinizi gözden geçirdiklerini ve deneyimleri hakkında Facebook güncellemeleri yayınladıklarını varsayabilirsiniz. Onların geri bildirimlerini nasıl yöneteceğinizi ve itibarınızı nasıl koruyacağınızı anlamak, başarınız ve kârlılığınız için çok önemlidir.

Ancak itibar yönetimi kesin bir bilim değildir.

Aslında, halk arasındaki konumunuz büyük ölçüde sizin elinizde değil. Tüketicilerin markanız hakkında ne düşündüğünü etkileyebilirken, geri bildirimlerini kontrol edemezsiniz. Eğer denerseniz, onları sadece yabancılaştırmada başarılı olma şansınız yüksektir.

Olumlu bir çevrimiçi itibarın sürdürülmesi, arama motoru sonuçlarının sürekli izlenmesini ve olumsuz tanıtımı Google, Bing ve yandex’in birinci sayfasından uzak tutmak için etkili bir içerik pazarlama stratejisi gerektirir. Ayrıca, memnun müşterileri olumlu eleştiriler yazmaya ve olumsuz değerlendirmeler bırakanlarla yapıcı ve sorunlarını çözecek bir şekilde etkileşim kurmaya teşvik etmelisiniz.

Çevrimiçi itibar yönetimi, tek seferlik bir teklif değildir. Sürekli tetikte olmayı ve çok fazla çalışma gerektirir ve halihazırda bir iş yürütürken üstlenmeniz gereken çok şey vardır.

Bir Girişimcinin İtibar Yönetimi İçgüdüsü

Müşterilerimiz bize gelmeden önce, çevrimiçi itibarlarını geliştiremeyen veya tüketiciler arasındaki konumlarına zarar veren gelişigüzel bir yaklaşımla geri çekildi. Ne yazık ki, çok fazla itibar yönetimi çabası kendin yap ya da başka türlü hedeflerini tutturmada başarısız olduğu için bu alışılmadık bir durum değil.

Peki bunu nasıl düzelteceğiz?

Doğrudan dalarak ve işletmeniz ve markanız hakkında bilinmesi gereken her şeyi öğrenerek, iyi yaptığınız şeylere odaklanın ve eksik kalan her şeyi ortadan kaldırın. Vio temizliğinizi tamamladıktan sonra, dijital pazarlama uzmanlarımız, çevrimiçi itibarınızı gerçek zamanlı olarak izlemek ve geliştirmek için sektörünüze ve özel ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış kapsamlı bir strateji üzerinde çalışmaya başlayacak.

Vio’da ekip oluşturmadan önce, her biri birkaç şirket kurup satan girişimcilerdik. Bir işletmeyi yürütmek için ne gerektiğini anladığımız için, birkaç olumsuz incelemenin veya sarsıcı tanıtımın yıllar içinde oluşturduğunuz tüm iyi niyetinizi ne kadar çabuk yok edebileceğini biliyoruz. Ve markanızın uzun vadede daha kötü görünmesine neden olacak etik olmayan ve sert propaganda taktiklerine tahammülümüz yok. Her doların değerli olduğunu anlıyoruz ve işinize- ve itibarına bizimki gibi davranmaya söz veriyoruz.

Vio ile çalıştığınızda, dijital ortamda gezinme konusunda onlarca yıllık birleşik deneyimle birden fazla zihnin gücünden yararlanabilirsiniz. Yıllarca süren deneyimlerden sonra, iyi adınızı koruyacak, güvenilirliği ve tüketiciler nezdinde güveni artıracak ve markanızı uzun vadeli, sürdürülebilir büyüme için konumlandıracak çok etkili bir dizi itibar yönetimi stratejisini mükemmelleştirdik.

Bilgi birikimimizi uygulamaya hazırsanız, işinizi büyütmenize nasıl yardımcı olabileceğimiz hakkında konuşmak ve daha fazla bilgi edinmek isteriz.

× WhatsApp