Dijital Dönüşüm...

Mahlül Sk. No:9 Beyoğlu / İstanbul
bilgi@vioajans.com+90 (212) 369 6181
SEO Danışmanı Hizmetleri (Arama Motoru Optimizasyonu)

SEO Danışmanı Hizmetleri (Arama Motoru Optimizasyonu)

Başarıyı kanıtlayan dönüşümü gerçekleşen sonuçlar

Seo Danışmanı hizmetiyle, Uluslararası seo, Mobil seo, Yerel Seo optimizasyonları konularında Vio tam uzman ekibiyle yanınızda. Arama Motoru Optimizasyonu, web sitenizin Google,Bing ve Yandex gibi arama motorlarında görünürlüğünü iyileştirmek için kullanılan süreçler ve teknikler kümesidir. SEO danışmanlığı hizmetimiz işletmenizi keşfetmesi, web sitenize gelen trafiği artırması ve nihayetinde işletmenizi çevrimiçi olarak daha başarılı hale getirmesi için potansiyel müşteriler elde ettiği kanıtlanmıştır.

İşini bilen bir SEO Danışman Ajansına yatırım yapmak büyük bir karardır. Ama aynı zamanda şimdi ve gelecekte iş hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacak uzun vadeli, uygun maliyetli bir pazarlama stratejisidir. Müşterilerinizin her zamankinden daha hızlı bir şekilde dijitale geçiş yapması ve arama motoru algoritmalarının gelişen doğasıyla, uzman deneyime sahip bir ortağa her zaman ihtiyacınız vardır.

İşte burada devreye giriyoruz işinde uzman vizyon sahibi Seo danışmanlığı ekibimiz teknik yeterlilikleri yüksek, stratejik planlama, otomasyon ve ekipler arası iş birliğine sahip yapımızla. 10 yıllık ajans deneyimimizle, çok çeşitli sektörlerde kanıtlanmış sonuçlar aldık.

Başarılı bir Optimizasyon stratejisinin işletme hedefleriniz doğrultusunda oluşturulduğunu anlıyoruz. İşletmeniz, sektörünüz ve dijital uzmanlığımız hakkındaki bilgilerimize dayanarak size en uygun SEO danışmanlık stratejileri oluşturuyoruz. Her şey sizinle ilgili biz sadece olmak istediğiniz yere ulaşmanıza yardımcı oluyoruz.

İster yerelden başlıyor olun ister ulusal görünürlüğü, e-ticareti veya potansiyel müşteri yaratmayı hedefliyor olun, B2B veya B2C- işinizin gelişmesine yardımcı olabiliriz.

Arama Motoru Optimizasyonu nedir?

Daha çok SEO olarak adlandırılan arama motoru optimizasyonu, bir web sitesini arama motorlarında daha görünür hale getirmek için optimize etme işlemidir. Arama motoru optimizasyonunun temel bir bileşeni, en alakalı, yüksek trafikli anahtar cümleleri belirlemek ve ardından bunları web sitenizin ön ve arka ucuna stratejik olarak serpiştirmektir. Arama motoru botları bu anahtar kelimeleri fark eder, bu da web sitenizin insanlar aynı anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini kullanarak arama yaptıklarında göründüğü anlamına gelir.

Kulağa oldukça basit geliyor, ancak etkili Arama Motoru optimizasyonu, anahtar kelime araştırmasından çok daha fazlasını içeriyor. Arama motorları ayrıca web sitelerini sorunsuz, sezgisel kullanıcı deneyimleriyle ödüllendirir. Sitenizde gezinmek kolay mı? Ziyaretçileriniz için düzenli olarak kaliteli içerik yüklüyor musunuz? Bu alanlarda iyileştirmeler yapılabilirse, optimizasyonunuzda gelişebilir. Web sitenizin her yönünü hesaba katan ve buna göre yargılayan bütünsel bir bilimdir, Vio olarak Seo Danışmanlık hizmetimizde tüm bu süreçlerden faydalanabilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu Neden Önemlidir?

Arama Motoru Optimizasyonu, web sitenizi arama motoru sonuç sayfalarının (SERP’ler) merdiveninde daha yukarılara iter. En iyi optimizasyon uygulamaları takip edildiğinde, web siteniz Google, Baidu veya Yandex gibi bir arama motoruna hedeflenen anahtar kelimeler girdikten sonra arama motoru sonuç sayfalarında potansiyel müşterilere görünür. optimizasyonunuz geliştikçe sıralamanız da artar. Hedef pazarınız zaten sizi arıyor, sadece kolayca bulunmanız gerekiyor!

Yüksek SERP sıralaması, işletmenizi yeni müşteriler çekmek için mükemmel bir konuma getirir. Siteniz, ürün ve hizmetlerinizle ilgili aramalarda göründüğünde, potansiyel müşteriler sitenizi tıklayacaktır. Sıralamanız ne kadar yüksek olursa, hedef kitleniz o kadar geniş olur. Dönüşümler ve satışlarla sonuçlanan site ziyaretlerinin şansı bir sayı oyunudur: Etkili SEO ile, sitenizin görünürlüğünü büyük ölçüde artırarak olasılıklar sizin lehinize olur.

Çevirim içi deneyimler %93 oranıyla arama motorları üzerinden gerçekleşmektedir.

Garantili Sonuçlarla SEO Danışmanı

Vio’nun Seo Danışmanlığı ile sözlerden daha fazlasını elde edersiniz: Daha fazla hedeflenmiş trafik ve uzun vadeli sonuçlar garanti ediyoruz. Performans en iyi şekilde sayılar, veriler ve metriklerle ölçülür bu yüzden bekleyebileceğiniz şey budur. Kalıcı bir etki bırakan veriye dayalı SEO uygulamaları ile işletmenizde gerçek bir fark yaratmak istiyoruz.

Üst düzey rekabete satış kaybetmekten bıktınız mı? İşletmenizi Google’ın ilk sayfasında görmek istiyorsanız, SEO oraya ulaşmanın en iyi yoludur. Vio’nun SEO Danışmanı kadrosuyla bir plan uygulayarak, 12 ay içinde Google’ın 1. Sayfasında yer alan anahtar kelimelerinizin %60’ına kadar çıkmasını bekleyebilirsiniz!

Sitenizin daha fazla ziyaretçiye ihtiyacı var mı? 12 ay içinde %50’ye kadar daha fazla site trafiği sunmayı garanti ediyoruz. Herhangi bir kaynaktan tıklama aramak yerine, stratejilerimiz ana demografinizi hedefler. Bu, kanıtlanmış teknikler ve sağlam araştırmalarla sizden satın alma eğilimi içerisindeki nitelikli potansiyel müşterileri çekmek anlamına gelir.

Vio, SEO Danışmanı Hizmetleri

E-ticaret SEO
Uluslararası SEO
Mobil SEO
Yerel SEO
Magento için SEO
Shopify için SEO
Woocommerce için SEO

Geniş Bir Yelpazede Uzun Vadeli Kazançlar

SEO hem yakındaki hem de uzaktaki kitleleri hedefleyebilir. Yerel arama motoru optimizasyonu, genellikle konum tabanlı anahtar kelimeler kullanarak belirli bir alanda potansiyel müşteriler edinmeye odaklanır. İstatistikleri düşünün: Mobil aramaların neredeyse üçte biri konuma dayalıdır. Bunun da ötesinde, yerel aramaların %50’si büyük bir oranda mobil kullanıcıların bir mağazayı yalnızca bir gün içinde ziyaret etmelerine neden oluyor. Vio Seo danışmanı ekibi tarafından planlanan dinamik bir kampanya ile yerel SEO’nun yapabileceği etkiyi göreceksiniz.

Ufuklarını denizaşırı ülkelerde genişletmek isteyen işletmeler için uluslararası SEO yepyeni bir pazarın kapısını açıyor. SEO Danışmanlık şirketi olarak, engelleri aşmak ve potansiyelleri ortaya çıkarmak için küresel bir erişime ve eşsiz bir yeteneğe sahibiz. Farklı kültürlerimiz ve eğitime yoğun odaklanmamız, İstanbul ekibimize birinci sınıf içerik ve doğru çeviri hizmetleri aracılığıyla web sitenizin hedef pazarınızın dilini konuşturma becerisi kazandırır.

En iyi SEO danışmanlığı şirketini seçerek, pazar büyüklüğünüz ne olursa olsun işletmeniz için sonsuz fayda sağlayabilir. Herhangi bir dijital pazarlama kampanyası için merkezi statüsünü göz önünde bulundurarak, bunu doğru yapmak önemlidir. Sayısız mutlu müşteri ve küresel bir mevcudiyetle Vio, e-ticaret mağazanızı, yerel işletmenizi veya markanızı belirsizlikten arama motoru spot ışığına taşımanıza yardımcı olabilir.

İlk Sayfada Yerinizi Koruyun

İnsanların büyük bir çoğunluğu (%75)’i arama motoru sonuçlarının ilk sayfasını asla geçmiyor. Bu tür istatistiklerle, Arama Motoru Optimizasyonunun herhangi bir dijital pazarlama stratejisinin önemli bir parçası haline gelmesi şaşırtıcı değildir. Aslında, pazarlamacıların %61’i SEO’yu iyileştirmenin en önemli gelen pazarlama önceliği olduğunu söylüyor. İşletme sahipleri, arama motoru sıralamalarının muazzam etkisini fark ediyor.

Sürekli öğrenmeye ve gelişmeye kendini adamış, İstanbul’da lider bir SEO danışmanlık Ajansıyız. Küresel ajans grubumuzla, Google’ın değişen algoritmaları ve gereksinimleri konusunda güncel kalıyoruz. Vio, Seo Danışmanı ekibimiz, web sitenizi sıralamalarda düzgün bir şekilde yükseltmek için en iyi uygulama bilgisine ve eğitime sahiptir.

Önemli Metrikleri Görün

İş dünyasında her şey rakamlara bağlı. SEO bu kuralın bir istisnası değildir! Vio, Seo Danışmanı ekibimizle çalışırken, stratejinizi ve sonuçlarınızı anlamanıza yardımcı olacak net iletişim ve eğitime güvenebilirsiniz. Kafa karıştırıcı raporlar yapmıyoruz veya sonuçlara erişiminizi sınırlamıyoruz.

Aylık SEO Danışmanı Hizmeti

Seo Danışmanı ekibimiz tarafından her ay için yapılan bir aksiyon planı vardır. Belirlenen ay içerisinde markanızın web sitesi ile ilgili yapılacaklar listesi hazırlanır. Ölçülebilir performans değerlendirmeleri ile de ay raporları hazırlanır. İlk başta site içi çalışmalar belirli bir süreç alsa da daha sonrasındaki aylarda, rakipler ve orta ve uzun vade hedefler belirlenir. Arama Motoru Optimizasyonu kısa sürede etkisini alabileceğiniz bir çalışma gibi görünse de aynı pozisyonda kalmak için sürekli ve sabırlı bir optimizasyon sağlanması gerektirir.

Aylık Danışmanlık Dahilinde;
 • Seo Danışmanı stratejisi ve temel hedefi iş başlangıcında belirleniyor.
 • Aylık çalışma takvimi oluşturuluyor.
 • Çalışma yapacak ekibin marka yöneticileri ile entegrasyonu sağlanıyor.
 • Gerek markanın gerek de Seo Danışmanı ekibinin görev sorumlulukları belirleniyor.
 • Çalışmanın teknik uygulama detayları reklam veren ile paylaşılıyor
 • Kısa – Orta – Uzun başarı hedefleri belirleniyor.
 • Düzenli raporlamalar ile performans denetimi yapılıyor.
 • Rakip analizi yapılıyor
 • Anahtar kelimeler belirleniyor
 • Ülke bazlı aktivasyonlar yapılacak ise, her ülkeye özel iletişim çalışması yapılıyor.
 • Seo Danışmanlığı bir Takım İşidir
 • Seo çalışması markalar için oldukça önemlidir. Bugün internette birçok bireysel danışman bulabilirsiniz fakat uzun vadede başarı sağlamanız için iyi entegre olmuş bir ekibe ihtiyacınız var.

Neden?

 • Google arama motorlarında istediğiniz anahtar kelimeler ile en üst sırada çıkmak için oldukça karmaşık bir sürü kriter vardır. Bunların yapılmasını bilen bir Seo danışmanı bile olsa, o kriterlerin yerine getirmesini sağlayacak bir ekibe ihtiyaç duyar.

Örneğin;

 • Görsel içerik üretimi
 • Sosyal medya yönetimi
 • Video içerik üretimi
 • Vs gibi alanlarda markanız için üretim yapan bir ekibe ihtiyaç duyarsınız.

Nasıl Başlıyoruz?

Site içi Optimizasyon çalışmaları

Site içi Optimizasyon çalışmaları, Vio SEO danışmanı öncelikli görev tanımları arasında yer almaktadır. Web siteniz üzerindeki içerikleri düzenleyerek, arama motorlarına uyumlu hale getirmek için bu çalışmaların yapılması gerekir. Bu aşamada yapılan işler;

 • Sayfalardaki başlık etiketleri (H1, H2, H3 vb.)
 • Sayfadaki etiket ve kategori ağacının düzenlenmesi
 • Meta açıklamaların revize edilmesi
 • Orijinal içerik kontrolü ve üretimi
 • Anahtar kelime analizi sonrasında fikir ve alternatiflerinin bulunması
 • Sayfa üzerindeki anahtar kelime yoğunluğunun belirlenmesi ve süreç içerisinde kontrolünün sağlanması
 • Site haritasının oluşturulması ya da optimize edilmesi
 • Başlık ve anahtar kelime kullanımları
 • Site hızının kontrolü ve artırılması için çalışmaların yapılması (image sizes)
 • Mobil SEO çalışmalarının devreye alınması
 • Google arama algoritma yeniliklerinin takip edilerek, yeni algoritmalara uygun bir şekilde bu çalışmaları yeniden yapılandırmak
 • Yapılan çalışmalarla ilgili öncesi/sonrası raporları hazırlamak

Site dışı Optimizasyon çalışmaları

Site dışı Optimizasyon çalışmaları, Vio SEO danışmanı öncelikli görev tanımları arasında yer almaktadır.
 • Organik link alımı ile site için backlinks oluşturma
 • Sosyal medya ile trafik dönüşümü yaratmak
 • Video içerikler geliştirerek, SEO’ya katkıda bulunmak
 • Blog yayınlarına farklı sitelerden backlink oluşturmak

 

Yerel SEO nedir? Lokal Seo nedir?

seo danışmanı yerel seo

 

Yerel SEO yada lokal seo, bölgenizdeki müşterilere ulaşır ve onları mağazanıza çeker. Bir SEO stratejisi, arama yapanları cihazlarından mağazanızın önüne nasıl götürür? Hızlı servis ihtiyacından ve anında sonuçlardan yararlanarak. Milyonlarca insan her gün yakındaki şirketleri internette arıyor ve tüketicilerin %97’si yakındaki hizmetleri bulmak için İnternet’te arama yapıyor. İşletmeniz için bu, kolaylık sağlamak için yeni müşteriler çekmek ve hizmetlerinizle onlara bağlı kalmak anlamına gelir.

Fiziksel bir mağazanız varsa veya işiniz belirli bir alanı hedefliyorsa, yerel SEO Yerel SEO yada lokal seo çok önemlidir. SEO’nun bu etkili alt kümesi, işletmenizin konuma dayalı aramalarda görünürlüğünü artırmak için bir dizi yöntem kullanır. Hiçbir aramanın sonunda “yakınımdaki” ifadesini kullandınız mı veya şehrinizin adını eklediniz mi? Arama motorları, belirtilen konumu alır, sonuçları mesafe ve alaka düzeyine göre düzenler. Bu, yerel SEO stratejilerinin hem özünü hem de temelini içerir.

Yerel SEO yada lokal seo Hizmetleri İşletmenize Nasıl Fayda Sağlar?

Yerel SEO yada lokal seo, doğası gereği oldukça hedeflenmiştir. Yerel aramaların net bir çoğunluğu, belirli bir işletme, hizmet veya ürünü bulmak amacıyla yürütülür ve bu amaç, mobil aramalar için daha da güçlüdür. Aslında, yerel mobil aramaların %78’i çevrimdışı satın alma ile sonuçlanır! Çabaları belirli bir coğrafi bölgeye odaklayarak, işletmenizi müşterilerinize size en çok ihtiyaç duydukları anda bağlamış olursunuz. Mobil aramalardaki bu muazzam artış, yerel bölgelerin olası satış yaratma stratejilerinden biri olma durumuna katkıda bulundu.

Uzman bir dijital pazarlama ajansı olarak, her ölçekteki işletmenin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmaktan gurur duyuyoruz. Yerel SEO, yalnızca bütçeye bağlı olmayan organik bir teknik olduğundan, küçük işletmeler için oldukça etkilidir. Organik teknikler, web sitenizin anahtar kelime öbekleriyle alaka düzeyine ve web sitesi kalitesine göre sıralamalarda yükselmenize olanak tanır, böylece küçük bir bütçe işletmenizin gerçek sonuçlara ulaşmasına engel olmaz.

Yerel Pakette Yerinizi Alın

Yerel kampanyalar ilgi kazandığında, sizi yerel pakette bir yer edinme potansiyeline sahip olurlar. Yerel paket, coğrafi aramalar için görünen ilk işletmelerdir ve Google tarafından maksimum görünürlük için vurgulanmıştır. Bu gıpta ile bakılan nokta, işletmenizi, satın almaya hazır yerel potansiyel müşterileri çekmek için en iyi konuma getirir.

Herhangi bir yerel kampanyanın merkezi bir yönü, Google My Business’ın (Google Benim İşletmem) kurulumu ve optimizasyonudur. Bu, işletmenizin Haritalar, arama motoru sonuç sayfaları, incelemeler ve daha fazlası dahil olmak üzere Google ürünlerinde nasıl görüntüleneceğini belirleyen bir ara yüzdür. Google Benim İşletmemi optimize etmek size rekabet avantajı sağlar- işletmelerin yalnızca %44’ü Google Benim İşletmem listelerini takip ediyor, bu yüzden rakibinizden önce fırsatı değerlendirin!

Garantili Sonuçlar Veren Dinamik Stratejiler

Yerel SEO danışman kadromuz, iş alanlarınızla senkronize olan kampanyalar tasarlayarak bölge için arama motoru sıralamasında yukarı doğru hareket yaratır. Sayfa içi ve sayfa dışı yöntemleri kullanarak, başlıca coğrafi konumlarınıza yayılan ve bunlara odaklanan dinamik bir kampanya alırsınız. Bu, web sitenizi ve işinizi, hizmetlerinizi arayanların gözünde tutar ve sonuçta daha fazla potansiyel müşteri ve daha fazla satış sağlar.

Telefon rehberlerini hatırlıyor musun? Bu stratejiyi, şirketinize dijital bir iş dizininde öne çıkan bir reklam konumu vermek olarak düşünün. Yerel SEO kampanyaları için, Seo danışmanı ekibimiz işletmenizi bölgeniz genelinde önde gelen çevrimiçi dizinlerde kurar ve sergiler. Yetenekli optimizasyonla, yerel SEO’yu bu kadar değerli kılan cazip dönüşüm oranlarını deneyimleyeceksiniz.

Uluslararası Seo yada Global SEO

Erişiminizi Genişletin

Uluslararası SEO yada Global, web sitenizi küresel bir kitleye ulaştırır. Giderek daha çevik ve küreselleşen bir ekonomide, işletmelerin hızına ayak uydurması gerekiyor. Küresel ölçekte rekabet edebilmek için dijital stratejinizin uluslararası pazara göre uyarlanması gerekir. Kampanyanızın başında Vio Seo Danışman Ekibi ile erişiminizi sınırların çok ötesine taşıyacaksınız.

Sınırların Ötesinde

Vio, işletmenizin denizaşırı ülkelerde yeni ufuklar keşfetmesine yardımcı olur. Vio, şirketlerin daha önce keşfedilmemiş alanlarda yeni gelir akışları oluşturmalarına yardımcı olma konusunda kanıtlanmış bir geçmişe sahiptir. Bunu, çok bölgeli web siteleri için güçlü Uluslararası SEO danışmanlığı  tecrübemizle veri odaklı yaklaşımımızı kullanarak ve hedef kitlenize odaklanmak suretiyle gerçekleştiriyoruz.

Dilinizi Yerelleştirin

Şu anda yurtdışında bir varlığınız varsa, siteniz muhtemelen o ülkeden zaten ziyaretçi alıyor. Küresel bir hedef kitleyle etkili bir şekilde iletişim kurmak için sitenizin onların dilini konuşması gerekir. Dil bir engel oluşturuyorsa, onu yıkmanıza yardımcı olacağız. Çok dilli web sitesi uzmanlarımız, yalnızca uluslararası görünürlüğü artırmak için değil, aynı zamanda dilinizi yerelleştirmek için en iyi uygulamalarda uzmandır.

Dünyayı ele almak

Vio, işletmenizin Uluslararası SEO ile dünyayı ele geçirmesine yardımcı olmak için mükemmel bir konumdadır. Çeşitli ülkelerdeki uzmanlık havuzumuz, işletmenize ihtiyaç duyduğu rekabet avantajını sağlar, böylece Arama motoru optimizasyonu stratejiniz hedef demografiniz ve satış rakamlarınız üzerinde gerçek bir etki yaratabilir!

Uluslararası SEO yada Global Seo Küreselleşmenize Nasıl Yardımcı Olur?

Uluslararası SEO yada Global Seo, daha büyük, daha karmaşık bir ölçekte coğrafi hedeflemeyle karşılaştırılabilir. Küçük ve orta ölçekli işletmeler için SEO’da coğrafi hedefleme, yerel alanlardan potansiyel müşterileri çekmeye odaklanırken, Uluslararası SEO yada Global Seo, web sitelerini tüm denizaşırı demografiye hitap edecek şekilde optimize eder. Bir teknik araç seti ile, uzman ekibimiz işinizi yepyeni bir dünyaya açabilir.

Uluslararası SEO yada Global Seo, eksikliğinin web kullanıcılarını nasıl etkilediğine dair bir örnekle başlayalım: Çevrimiçi alışveriş yapıyorsunuz ve mükemmel ürünü buldunuz. Sepetinize eklediniz, sonra ödeme yapamayacağınızı fark ettiniz! Neden? Çünkü yanlış bölgedesin! Ama bu neden ilk etapta oluyor? Siteler konumu neden otomatik olarak almıyor?

Çünkü bu sitelerin Uluslararası SEO yada Global Seo’ya ihtiyacı var. Bu senaryoda özellikle hreflang etiketleri. Ekibimiz hreflang etiket kurulumunun nüanslarını anlar, böylece müşterileriniz asla bu güçlükle karşılaşmazlar! Hreflang etiketleri, ziyaretçilerinizin dünyanın neresinden göz attığını algılayan bir kod parçasına atıfta bulunur. Bu uygulamanın, hedef ülkelerde anahtar kelime erişimini olağanüstü bir şekilde %350 oranında artırdığı gösterilmiştir.

Uluslararası Etki Kazanın

Yerli SEO’nun bazı ilkeleri uluslararası SEO için de geçerlidir. Tıpkı Google’da arama yapanlarda olduğu gibi, diğer açık deniz arama motorlarının yanı sıra, insanların şaşırtıcı bir şekilde %75’i Baidu veya Yandex’in ilk sayfasını geçmiyor. Yeni bir ülkede potansiyel müşteriler oluşturmak ve satışları artırmak için, tüm dijital pazarlama stratejiniz, uluslararası pazarınızın farklı platformlarda istediği şeyi karşılamalıdır.

Yabancı arama motorlarının Google veya Bing’den farklı algoritmaları vardır. Bunu bilen Vio ekibi, diğer popüler arama motorlarında daha yüksek sıralar için web sitelerini optimize etmenin tüm yönlerinde akıcıdır. Web sitenizi yepyeni bir hedef kitlenin önüne yerleştirmek için tüm stratejilerimizi kullanarak sıralamanızı yükseltmek için sayfa içi ve dışı yöntemler geliştirmeye çalışıyoruz.

Yerel SEO’da olduğu gibi, dilden bağımsız olarak içeriğe anahtar kelimeler serpmek kadar basit değildir. En iyi kullanıcı deneyimini sağlamak için sitenizi tamamen optimize eden bütünsel bir yöntemdir. Alakalı içerikten çarpıcı grafiklere ve sezgisel bir gezinme sistemine kadar, SEO bulmacasının her parçası büyük resmin bir parçasını oluşturur ve biz bunları nasıl bir araya getireceğimizi biliyoruz.

Uluslararası SEO, operasyonlarınızı genişletmek ve kazancınızı artırmak için şaşırtıcı bir potansiyele sahiptir. Ekibin burada Vionun kullandığı veriye dayalı yaklaşımla, gerçek bir fark yaratan sonuçlar göreceksiniz.

E-ticaret SEO

E-Ticaret SEO ile Ürünlerinizi En Üst Raflara Yerleştirin

Çevrimiçi mağaza sahipleri için dijital görünürlük, başarının anahtarıdır. Bir alışveriş merkezindeki bir vitrin gibi, web siteniz de işletmenizin sunabileceği en iyi şeyi vurgulamalıdır.

Çevrimiçi mağazalar için E-Ticaret SEO’nun farkı nedir? E-Ticaret SEO danışmanı uzmanlarımız, web sitenizi ürünlere keskin bir şekilde odaklanarak optimize eder. Ürün listelemelerinizin her ayrıntısı, arama motorlarında en yüksek görünürlük ve daha yüksek sıralama için hiper-hedeflenir: Meta açıklamalardan ürün kopyasına, kategorilere ve daha fazlasına, kampanyanız işletmeniz için potansiyel müşterileri ve satışları en üst düzeye çıkarmak için tasarlanacaktır.

Alıcıları Hassasiyetle Hedefleyin

E-Ticaret SEO, Vio ekibimizin küratörlüğünü yaptığı özelleştirilmiş bir strateji ile şirketinizi başarı için konumlandırır. Mağazanızın kullanıcı deneyimini, satın alma sürecinin tüm aşamalarında müşterileri hedefleyen bir E-Ticaret SEO stratejisi ile kolaylaştırarak ürünlerinizin alışveriş sepetlerinde yer almasını sağlıyoruz. Hedef pazarınız dikkatle incelenir, böylece onlara en iyi nasıl ulaşacağımızı biliriz.

Ürün sayfalarınıza trafik çekmek yalnızca başlangıçtır: Herhangi bir E-Ticaret mağazası sahibi, paranın nerede olduğunu dönüşümler olduğunu bilir. Bu nedenle Vio olarak, mağazanız aracılığıyla ideal tüketici yolculuğunu oluşturmaya vurgu yapıyoruz. Ürün sayfasından ödeme aşamasına kadar müşterileriniz, övgüye değer 5 yıldızlı bir çevrimiçi alışveriş deneyimi yaşamasına olanak sağlıyoruz.

E-Ticaret SEO stratejisi, Arama Ağı Reklamları ve Google Alışveriş gibi tıklama başına ödeme (PPC) kampanyaları için mükemmel bir tamamlayıcıdır. PPC, sitenizi ücretli reklam alanlarına adanmış arama motorlarının imrenilen dilimlerine getirirken, E-Ticaret SEO, sitenizin ve ürünlerin arama ifadeleriyle alaka düzeyine göre sıralamayı yükselten organik bir tekniktir. Bu organik ve ücretli yöntemler bir arada, yatırım getirinizi doğrudan stratosfere taşıyabilir!

E-Ticaret Platformları için Özel SEO

Magento için SEO

Web siteniz Magento tarafından destekleniyor mu? Bu platform, E-Ticaret mağazaları için önde gelen bir seçimdir. Açık kaynaklı ve ücretsiz indirilebilen Magento, mevcut en iyi E-Ticaret sistemlerinden biri olarak kabul edilir. Kurulum sırasında SEO dostu olsa da iyileştirme ve ayrıntılandırma için bolca yer vardır. Son derece uzmanlaşmış teknisyenlerimiz, kazancınız için Magento sitenizin her gizli köşesini optimize etmenin sırlarını bilir.

Shopify için SEO

Shopify, piyasadaki en erişilebilir E-Ticaret platformlarından biridir. Son derece esnek ve sayısız ihtiyaca uyarlanabilir, Shopify’ın kendi yerleşik SEO öğeleri bile vardır. Diğer platformlarda olduğu gibi, SEO özellikleri kurulumla birlikte gelirken, en iyi performansı göstermesi için kapsamlı bir dikkat gerektirir. E-Ticaret SEO uzmanlarımız, Shopify sitenizi artan trafik, daha yüksek sıralamalar ve tabii ki daha fazla satış için optimize etmenin özel tekniklerinde size rehberlik edecek.

Woocommerce için SEO

WooCommerce, WordPress siteleri için çılgınca popüler bir E-Ticaret uzantısıdır. Tüm internetin %30’u WordPress’te barındırıldığı için, WooCommerce’in bir eklentiden çok bağımsız bir platform haline gelmesi şaşırtıcı değil. WooCommerce, çevrimiçi mağazanızın WordPress sitelerinin yalın hissinden ödün vermeden gelişmesi için gerekli özellikleri birleştirecek şekilde düzenlenmiştir. Bir eklenti olarak durumu, WooCommerce’in kendi başına bir arama motoru optimizasyon stratejisi gerektirdiği anlamına gelir.,

Sizi Google’da 1 numaralı noktaya götürecek Bağlantı Oluşturma stratejileri
Bağlantı oluşturma (backlinks), web sitenizin SEO’suna ve işletmenize nasıl yardımcı olabilir?

Bağlantı oluşturma, uzun süredir herhangi bir dijital pazarlama stratejisinin ve web sitesi yönlendirme trafiğini artırmak için ayrılmaz bir parçası olmuştur. Bununla birlikte, çoğu işletme için yüksek rütbeli web sitelerinden sürekli olarak kaliteli geri bağlantılar elde etmek bir yana, bu zaman alıcı sosyal yardım faaliyetine adanmış bir şirket içi kaynağa veya optimizasyon ekibine sahip olmak genellikle zor olabilir.

Yüksek performanslı ve uygun başka bir web sitesinden geri bağlantı alarak, Google gibi arama motorlarının web sitenizin alaka düzeyini tanımasına yardımcı olur ve bu nedenle bu geri bağlantıdan Optimizasyon ödüllerini alırsınız. Bağlantı kurma, web sitesi görünürlüğünü artırmak ve rakiplerinize değil şirketinize göz atmak için genel trafiği artırmak için kanıtlanmış bir pazarlama stratejisi ve tekniğidir!

Bağlantı Oluşturma, size şu avantajları sağlayarak web sitenize yardımcı olabilir:
 • Web sitenizin etki alanı otoritesini iyileştirmeye yardımcı olur
 • Web sitesi yönlendirme trafiğinizi artırır
 • Marka bilinirliği ve görünürlüğü oluşturur
 • Google / SEM sıralamanızı büyütür ve korur
 • Web sitenizin botlar ve hedef pazarınız tarafından fark edilmesine yardımcı olur
 • Üçüncü taraf web sitelerini iş teklifinizi doğrulamaya ve web sitenizi önermeye teşvik eder
 • Kaliteli bağlantılar, web sitenizin içeriğinin son derece değerli kaynaklar olarak sıralanmasına ve öne çıkan snippet’lere veya diğer öncelikli arama sonuçlarına yerleştirilmesine yardımcı olur

Sonuçları garanti edecek kaliteli geri bağlantılar kazanmanın zaman, sıkı çalışma ve uzmanlık gerektirdiğini biliyoruz! Bu, yalnızca, geri bağlantı avantajlarından yararlanacağınız alakalı ve güvenilir web siteleri bulmakla ilgili değil, aynı zamanda onları web sitenizin içeriğine en başta bağlantı vermelerini İSTİYORUM konumuna getirmekle ilgilidir.

Nasıl yardımcı olabiliriz ve neden bağlantı oluşturma ajansı hizmetinizi seçmelisiniz?
 • İşletmeniz için işe yarayan etkili bir bağlantı kurma stratejisi planlamanıza ve uygulamanıza yardımcı olacağız
 • Her şey kaliteyle ilgilidir ve web sitenize hak ettiği Arama Motoru Optimizasyonu avantajlarını sağlayan kaliteli geri bağlantılar (backlinks) elde etmenize yardımcı olacağız
 • Web sitenizi engelleyebilecek, size cezalar veya daha yüksek bir spam puanı verebilecek bağlantı oluşturma tuzaklarından kaçınmanıza ve bozuk bağlantılardan veya 404 mesajlardan kaynaklanan kullanıcı hatalarını önlemenize yardımcı olacağız.
 • Odak noktamız, saygın web sitelerini doğal bağlantı oluşturma yoluyla web sitenize bağlanmak istemeye ve kendi kaliteli içeriğinizi paylaşmaya teşvik etmektir.
 • Web sitenizin içeriğinin ihtiyaç duyduğu tüm bu kaliteli “bağlantı suyunu” elde etmenize yardımcı olabiliriz
 • Misyonumuz, web sitenizi, daha kaliteli geri bağlantıları artırmak için değerli olacak işletmelerle pazarlama ilişkileri oluşturmak ve bunlarla bağlantı kurmak için güvenilir bir kaynak olarak kurmaktır.
 • Sonuçları garanti edebilen güvenilir bir bağlantı oluşturma ajansıyız ve hedeflerinize gerçekten ulaşmamızı ve fark yaratacak kaliteli geri bağlantıları almamızı sağlamak için sizinle yakın çalışacağız.

Öncelikli Mobil SEO

Pek çok insan akıllı telefonların kendilerinin bir uzantısı olduğunu düşünür ve her zaman yakınınızda tutar. İşletme sahipleri için bu, bir mobil SEO stratejisini kesinlikle gerekli kılar.

Mobil Kitle için Dinamik Tasarım

Vio olarak, müşterileri çevrimiçi olarak çekmenin ve elde tutmanın sırrını biliyoruz. Gerçek şu ki, herkes şu anda her şeyi istiyor: Araştırmalar, mobil ziyaretçilerin bir sayfanın yüklenmesi için 2 saniyeden fazla beklemeyeceğini gösteriyor. Yüklenmeden önce sayfadan çıkmalarına izin vermeyin! Mobil duyarlı web siteleri daha hızlı yüklenir, müşterilerin dikkatini çeker ve aynı zamanda hemen çıkma oranınızı düşürür. Herkes kazanır!

Satışları Size Doğrudan Getirin

Mobil SEO, yerel aramalar söz konusu olduğunda gücünü gerçekten esnetir. Google’a göre, yakınlarda bir şey arayanların %76’sı ilgili bir işletmeyi tek bir gün içinde ziyaret ediyor. Yerel sonuçlara mobil cihazlarda öncelik verilir, bu da işletmenizi yakınlardaki yeni müşterileri çekmek için mükemmel bir konuma getirir.

Mobil SEO yalnızca yeni müşteriler çekmek için harika olmakla kalmaz, aynı zamanda geri gelmelerini de sağlar: Araştırmalar göstermiştir ki, ziyaretçileriniz mobil cihazlarda satın alırken olumlu bir deneyim yaşarsa, %90’ı sizden tekrar alışveriş yapacaktır. Ekibimiz, en nitelikli müşterileri bir cep telefonundan nasıl çekip doğrudan kasanıza nasıl çekeceğini bilir!

Mobil Önemlidir

Mobil arama yapanlar hareket halinde. Sonsuz arama sonuçlarında gezinmekle ilgilenmezler, bilgileri hızlı bir şekilde isterler. Masaüstü arama yapanların zaman ayırma ve arama terimlerini düşünme olasılıkları daha yüksektir, ancak mobil kullanıcılar daha kısa anahtar ifadeler girer ve sayfalardan daha hızlı geri döner. Bu karşıtlık, mobil SEO kendi adını vermek için bir strateji gerektirmesinin nedenidir!

Masaüstü ve mobil SEO arasında birkaç paralellik vardır. Masaüstü arama motoru optimizasyonu gibi, öncelikli mobil SEO stratejileri üç ana temaya odaklanır: Kullanıcı deneyimi, içerik ve performans. Beyaz Şapkalı SEO uygulayıcıları, her zaman kullanıcının deneyimini sıralamadan önce koyar, tersi değil. Vio olarak, işletmeniz için en iyi uzun vadeli kazançları elde etmek için etik Beyaz Şapka ilkelerine rehberlik ediyoruz.

Masaüstü  ve Mobil SEO amacı da aynıdır: daha fazla ziyaretçi, daha fazla potansiyel müşteri ve daha fazla satış elde etmek. Ancak, mobil seo izleyicilerle etkili bir şekilde iletişim kurmak için bu kadar farklı bir yaklaşımla, işletmelerin mobil cihazlara öncelik veren bir zihniyet benimsemesi gerekiyor.

Önce Mobil Seo Ne Anlama Geliyor?

Arama motorlarının tek bir amacı vardır: Arama yapanları web’in en alakalı içeriğine yönlendirmek. Son yıllarda, arama motorları bir aramanın ardındaki niyeti inceliyor ve bu amaca hizmet ediyor. Bu, sıralamalara karar verme şeklini kökten değiştirdi ve bu değişikliğin direksiyonunun arkasındaki en önemli faktör akıllı telefon daha da önemlisi, insanların bunları nasıl kullandığı.

İnsanlar internet ile mobil cihazlarda farklı etkileşim kurarlar. Mobil arama yapanların amacı genellikle masaüstü arama yapanlardan farklı olduğundan, sıralama kriterlerini buna göre ayarlarlar. Tüm trafiğin %57’sini oluşturan akıllı telefon kullanımı ve mobil taramanın son zamanlarda patlamasıyla, önde gelen arama motorları artık önce mobil sonuçlara öncelik veriyor.

Bu öncelik değişikliğine Mobile-First Indexing denir. Mobil SEO için bu, temel bir strateji değişikliğinin olması gerektiği anlamına gelir. Geride kalan web siteleri, mobil uyumlu bir siteye sahip olmadıkları için cezalandırılır işletmenizin zor kazanılan sıralamalarını kaybetmesine izin vermeyin! Hızınızı koruyun, rekabeti yenin ve Vio’nun öncelikli Mobil SEO planıyla kârlılığınızı artırın.

Arama Motoru Optimizasyonu hizmetlerimizden herhangi biri veya işletmenize nasıl yardımcı olabileceğimiz hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Neden SEO’da Vio ile Çalışmalısınız?
SEO Faydaları ve Neden SEO? Neden Her İşletme SEO’ya İhtiyaç Duyar? Makalemizi Okumak için Tıklayın.
Bilmeniz Gereken 15 SEO Faydası Makalemizi Okumak için Tıklayın.
× WhatsApp