Dijital Dönüşüm...

Mahlül Sk. No:9 Beyoğlu / İstanbul
bilgi@vioajans.com+90 (212) 369 6181
instagram reklam ve instagram reklamcılığı

instagram Reklam Yönetimi ve instagram Reklamcılığı

instagram reklamcılığı gözlenebilir hedefler, instagram, ana şirketi Facebook’a kıyasla daha genç ve daha küçük bir kitleye sahipken, popülerliği 2010’da çevrimiçi olmasından bu yana katlanarak arttı.

1 milyardan fazla aktif aylık kullanıcısı ve 500 milyondan fazla aktif günlük kullanıcısı ile instagram artık dünya çapında en popüler sosyal ağlar arasında yer alıyor!

instagram reklam kampanyalarını ve instagram reklamcılığını görmezden gelmek çok büyük bir hata.

25 milyondan fazla marka halihazırda instagram hesabı oluşturmuştur ve kullanıcıların %80’i en az birini takip etmektedir. En çok görüntülenen instagram Hikayelerinin üçte biri işletmelerden geliyor ve beşte biri izleyicilerinden doğrudan mesaj alıyor.

Kullanıcıların %60’ından fazlası instagram’da gördükten sonra bir marka veya ürünle daha fazla ilgileniyor ve 1/3, uygulamayı satın almak için kullanıyor.

Sayılar yalan söylemez. Markanızın hikayesini anlatmanın instagram’dan daha iyi bir yolu yoktur.

İster uygulamada yeni olun ister mevcut stratejinizden memnun olun, instagram reklamcılık uzmanlarımız markanızı sergilemek, hedef kitlenize ilham vermek, tıklamaları satışa dönüştürmek ve mümkün olan en iyi getiriyi garanti etmek için hesaplanan ilgi çekici kampanyalar oluşturma ve yönetme gücüne sahiptir.

instagram Reklamcılığı Neden Bu Kadar Etkili?

instagram’ın başarısının arkasında ne var?

Gerçekten her şey görsellerle ilgili.

İnsanlar, doğaları gereği görsel öğrenenlerdir. Aslında beynimize aktarılan bilgilerin %90’ı görseldir ve görüntüleri metinden yaklaşık 60.000 kat daha hızlı işleriz.

Fotoğraflar ve videolar İnternet trafiğinin en büyük bölümünü oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda herhangi bir markanın potansiyel müşterilerle gerçekten içgüdüsel bir şekilde konuşmasına olanak tanıyan inanılmaz pazarlama araçlarıdır. instagram reklamcılığı ile, işletmenizin çekici görsel içeriği tüm dünyayla paylaşabileceği uygun maliyetli ve popüler bir platforma kolayca erişebilirsiniz.

Araştırmalar, instagram kullanıcılarının, markaların kendilerine reklam verdiği konusunda oldukça bilinçli olduklarını göstermiştir. Ancak çoğu, “daha doğal ve incelikli pazarlama bilgilerini” çekici buluyor.

Instagram Reklamcılığını Neden Seviyoruz?

instagram, Facebook’un bir parçası olduğu için Instagram reklamcılarının Facebook Reklam Yöneticisine erişimi vardır. Bu kapsamlı platform, herhangi bir işletmenin hedefi iyi belirlenmiş reklamlar oluşturup test etmesine, en önemli ölçümlerini izlemesine ve mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için içeriği optimize etmesine olanak tanır.

instagram ortamı aynı zamanda her büyüklükteki şirket için organik büyümeyi teşvik ederek beğeniler ve takipçiler için ödeme yapma ihtiyacını ortadan kaldırır. Marka bilinirliğini artırmak için düzenli bir gönderi programı uygulayarak, potansiyel müşterilerle daha doğal ilişkiler kuracak ve hedef kitlenizi reklamlarınıza daha açık hale getireceksiniz.

instagram ayrıca, izleyicilerinizin sürekli gelişen beğenilerini ve beğenmediklerini izlemek için mükemmel bir araçtır. Neyin dikkatini çektiğini hızlı bir şekilde ölçebildiğiniz için işletmeniz, hedef müşterilerinizle daha fazla etkileşimi teşvik etmek için hem organik hem de reklam içeriğini daha iyi özelleştirebilir.

Son olarak işletmeniz, tüm pazarlama çabalarınızda instagram’dan topladığınız bilgileri kullanabilir. Uygulamadan gelen herhangi bir web sitesi trafiği, Facebook ve Google gibi platformlara kolayca yeniden hedeflenir ve hatta diğer sosyal medya kampanyalarınızı tanıtmak için instagram’ı bile kullanabilirsiniz.

instagram Reklam Uzmanlarımız Markanızı Uzun Vadeli Başarı için Konumlandırsın

Etkili bir instagram reklam kampanyası başlatmak karmaşık bir çabadır ve uygulama gün geçtikçe daha rekabetçi hale gelmektedir. Markanızın öne çıkmasını sağlamak ve uzun vadeli başarıyı garantilemek için tüm araçlarına (A / B ayırma testi, dönüşüm izleme, benzer kitleler ve daha fazlası) ihtiyacınız olacak.

Bu, herhangi bir birey için büyük bir iştir.

Vio’da, yetersiz bir şekilde kavramsallaştırılmış bir sosyal medya stratejisinin bir işletmeye zarar verebileceğini ve müşterilerini sonsuza kadar olmasa da yıllarca yabancılaştırabileceğini biliyoruz. Her reklamın bir kuruşunu değerlendirmeye çalışıyoruz ve yatırımınızdan sadece vasat bir getiri sağlayan listesiz bir kampanyaya asla müsamaha göstermeyiz.

Bir Facebook Premier Partner ajansı olarak, platformun en güçlü araçlarını maksimum etki için nasıl kullanacağımızı biliyoruz, instagram ve sosyal medya reklamcılığı alanında onlarca yıllık birleşik deneyime sahip birden fazla zihnin gücünden yararlanabildiğimiz için, sonuçlarımızı şaşırtıcı bulacağınızdan eminiz.

Bilgi birikimimizi uygulamaya hazırsanız, işinizi büyütmenize nasıl yardımcı olabileceğimiz hakkında konuşmak ve daha fazla bilgi edinmek isteriz.

× WhatsApp