Dijital Dönüşüm...

Mahlül Sk. No:9 Beyoğlu / İstanbul
bilgi@vioajans.com+90 (212) 369 6181
Twitter Reklamcılığı

Twitter Reklam Yönetimi

Siyasetten popüler kültüre, Twitter dünyayı haberlerin zirvesinde tutar ve trendleri takip eder.

Twitter Reklam Yönetimi ve Twitter Reklamcılığı Üzerinde bilinmesi gerekenler, Twitter’ın 326 milyon aktif aylık kullanıcısının yalnızca %40’ı günde en az bir kez giriş yapmakla kalmıyor, aynı zamanda diğer sosyal medya kullanıcılarına kıyasla reklama %26 daha fazla zaman harcıyor.

Ortalama Twitter kullanıcıları beş işletmeyi takip ediyor ve %80’i Tweetlerinde bir markadan bahsediyor. Yarısından fazlası Twitter’da adı geçen bir markayı gördükten sonra bir web sitesini ziyaret etmek, bir ürün aramak veya içeriği yeniden tweetlemek için harekete geçmek için ilham alıyor.

Marka Savunucuları Edinin!

Veriler kendi adına konuşuyor! Çevrimiçi reklam vermek istiyorsanız, müşterileriniz muhtemelen Twitter’dadır. Etkili bir şekilde kullanıldığında, Twitter reklamcılığı sadece hedef kitlenize ulaşmaz, aynı zamanda bu kitleyi markanızın hevesli savunucularına dönüştürebilir!

Bu tür bir etkileşim potansiyeli ile işletmeniz Twitter’ı görmezden gelebilir mi?

İster Twitter’a ilk girişiniz olun ister mevcut bir kampanyadan mutsuz olun, dijital pazarlama uzmanlarımız marka farkındalığını artırmak, trafiği ve satışları artırmak, müşteri ilişkilerini geliştirmek ve mümkün olan en iyi hizmeti sunmak için kapsamlı bir Twitter Reklamcılığı stratejisi uygulayabilir.

Twitter Reklamları = Markanız İçin Büyük Avantajlar Sağlar!

Neredeyse on bir buçuk yılda Twitter, insanların düşüncelerini paylaşabildikleri bir siteden, büyük veya küçük tüm işletmelerin müşterileriyle gerçek zamanlı olarak etkileşim kurmasına olanak tanıyan güçlü bir dijital pazarlama makinesine dönüştü.

Binlerce şirket artık halkla iletişim kurmak için Twitter kullanıyor ve birçoğu ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmak, müşterilerine yardımcı olmak ve markaları etrafında bir topluluk oluşturmak için ayrı Twitter hesapları kullanıyor. Ancak her gün gönderilen milyonlarca Tweet ve düzenli olarak değişen Twitter algoritması ile tamamen organik bir stratejiye güvenen herhangi bir marka dağınıklık içinde kaybolma riski ile karşı karşıyadır.

İşte Twitter reklamcılığı burada devreye giriyor!

Twitter reklamları ile işletmeniz, müşterilerinizle anında ve gerçekten kişisel bir şekilde bağlantı kuracak gülünç bir şekilde hedeflenmiş ve göze çarpmayan kampanyalar yürütmek için uygulama yüklemeleri, video görüntülemeleri ve web sitesi dönüşümleri dahil sekiz hedef arasından seçim yapabilir.

Minimum kampanya harcaması yoktur. Ve yalnızca bir Twitter kullanıcısı hedefinize ulaşan veya erişiminizi genişleten bir şekilde işlem yaptığında ödeme yaptığınız için, küçük bir reklam bütçesi bile alt satırınızda çok büyük bir etkiye sahip olabilir!

Twitter Reklamları Nasıl Çalışır?

Temel Bilgiler, Twitter Reklam, işletmelere üç standart kampanya biçimi sunar:

Tanıtılan Tweetler:

En yaygın ve çok yönlü format olan Tanıtılan Tweetler, markanızın erişimini genişletmenin ve mevcut takipçilerle etkileşimde bulunmanın harika bir yoludur. Organik Tweetler gibi, Tanıtılan Tweetler de retweetlenebilir, yanıtlanabilir, beğenilebilir ve paylaşılabilir.

Tanıtılan Hesaplar:

Tanıtılan Hesaplar, markanızla etkileşimde bulunmayan kullanıcılara ulaşmanıza olanak tanır. Tanıtılan Hesaplarla reklam verdiğinizde, Twitter, hedeflediğiniz kullanıcıların hesabınızı takip etmelerini önerecektir.

Promoted Trends:

Promoted Trends, sponsorlu konunuzu ve hashtag’i Twitter’ın “trend olan konular” kutusunun en üstüne yerleştirir. Trend konular, kullanıcıların zaman çizelgelerinde, Keşfet sekmesinde ve Twitter uygulamasında görünecektir. Twitter Reklamın aktif kaldığı 24 saat boyunca tüm kullanıcılar Tanıtılan Eğiliminizi görüntüleyebilecek.

Her Twitter Reklam biçimini belirli demografik ve coğrafi alanlara, paylaşılan ilgi alanlarına ve davranışlara, seçtiğiniz mobil taşıyıcılara veya Tweetlerinde belirli etkinliklerden, anahtar kelimelerden veya hashtag’lerden bahseden kullanıcılara hedefleyebilirsiniz. Hatta Twitter reklamlarını en son hesap takipçilerine yeniden pazarlayabilir veya rakiplerinizle halihazırda etkileşimde bulunan kullanıcıları hedefleyebilirsiniz.

Girişimcilerimiz Markaların Uzun Vadeli Başarı İçin Twitter’dan Yararlanmasına Yardımcı Oluyor

Etkili bir Twitter reklam kampanyası, işletmenizin marka bilinirliğini artırmasına, müşterilerle gerçek zamanlı olarak bağlantı kurmasına ve organik içeriğinizin erişimini artırmasına yardımcı olabilir. Ancak, bu hızlı tempolu ortamda güncel kalmak ve Twitter reklamcılık paranızdan en iyi şekilde yararlanmak için, sürekli değişen trendlere tepki verecek, kendini adamış profesyonellerden oluşan bir ekibe ihtiyacınız olacak.

Girişimciler olarak, Vio’da bir araya gelmeden önce her birimiz birkaç şirket kurduk ve sattık. Twitter konusunda tutkuluyuz çünkü hepimiz özensiz, sönük kampanyaların yol açtığı hasarı tecrübe ettik. Her bir liranın önemli olduğunu biliyoruz ve hiçbir şey bizi tıklama alamayan, düşük dönüşüm oranları veya aşırı harcamadan daha fazla hayal kırıklığına uğratmaz. Düşüncesiz reklamların dijital manzarayı doldurmasına izin veren çerez kesici yaklaşımlara kesinlikle toleransımız yok.

Vio ile çalışırken, Twitter’da onlarca yıllık birleşik deneyimle birden fazla zihnin gücünü kanalize edebilirsiniz. Yıllardır deneyimler yapıyoruz ve uzun vadeli, ölçeklenebilir büyüme için Twitter reklamlarından yararlanmayı öğrendik. Twitter hesabınız bizim elimizdeyken sizi şaşırtabiliriz!

Bilgimizi uygulamaya hazırsanız, işletmeniz hakkında konuşmak ve daha fazla bilgi edinmek isteriz.

× WhatsApp